REMEDIUMREMEDIUM
Archiv novinek

Tisková zpráva: Už jen týden, hlaste se!

Jemná jóga pro seniory, španělština pro mírně pokročilé nebo kurz digitální fotografie. To jsou nové kurzy, které nabízí Klub Remedium seniorům. Přihlásit se mohou lidé v důchodovém věku bez ohledu na místo bydliště. Kurzy začínají postupně už od 5. října.

Nabídka je široká tak, aby umožnila zapojení do aktivit téměř každému seniorovi. ?Letos nově otevíráme kurz jógy. Jóga má totiž řadu pozitivních zdravotních účinků ? zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje činnost plic, zabraňuje kloubním onemocněním, posiluje kosti, vylaďuje nervový systém a posiluje funkci mozku. V kurzu ještě zbývá pár posledních míst,? říká manažerka kurzů pro seniory Helena Kubů.
V Klubu dále připravili počítačový kurz, Co nutně potřebujete vědět o PC. ?Během pěti lekcí se tu účastníci seznámí s funkcemi klávesnice a myši, naučí se pracovat s flash diskem a CD. Díky těmto dovednostem se pak člověk vyhne lecjakým nepříjemným chvilkám s počítačem,? upřesňuje Helena Kubů. Skupinové aktivity jsou zajišťovány profesionálními lektory. V programu najdete jazykové a počítačové kurzy, taneční a relaxační hodiny, umělecké dílny kreslení a malování, trénink paměti či výuku digitální fotografie. Jazyková lekce o délce 60 až 75 minut zde stojí 60 korun. Kurzy probíhají jednou týdně. Více informací o kurzech získáte v Klubu Remedium na telefonním čísle: 222 712 940, e-mailové adrese: senior@remedium.cz nebo webových stránkách www.vstupujte.cz.

K tomu, aby se člověk cítil v životě spokojený potřebuje nejen kvalitní bydlení a dobré jídlo, ale také sociální vyžití. Nikdo z nás se neobejde bez kontaktu s vrstevníky a bez zážitků, které může s někým sdílet a rád si připomínat. Důstojné stárnutí je dnes naplňováno množstvím aktivit, které nabízejí smysluplně strávený čas, strukturují den a hlavně přinášejí potěšení. ?Již několik let navštěvuji kurz angličtiny v Klubu Remedium. Chtěla jsem se podívat do Velké Británie a neztratit se. To se mi podařilo a dokonce jsem si našla v Národní galerii v Londýně novou kamarádku, kterou jsem už dvakrát navštívila,? říká spokojeně 67letá účastnice kurzů Naďa. Za posledních 15 let zde prošlo jazykovými kurzy více než 4300 seniorů. Výuce jazyků a počítačovým dovednostem se věnují od roku 2000.

Možnost seznámit se s lektory angličtiny, italštiny, španělštiny, němčiny, vyzkoušet si trénink paměti či prohlédnout si hodinu tance bude příležitost během Dne otevřených dveří 24. 9. od 10.00 do 18:00 v Klubu Remedium, v Táboritské ul. 22 na Praze 3.

Klub Remedium již od roku 1998 pomáhá seniorům překonávat nepříznivé sociální situace. Zprostředkovává kontakt se společenským prostředím a pomáhá seniorům udržovat dovednosti a schopnosti nezbytné k samostatnému životu. Podporuje soběstačnost seniorů v jejich přirozeném domácím prostředí.


(c) 2006, REMEDIUM